Dorého bible - Torgny Lindgren
205,00

Dorého bible - Torgny Lindgren

Gustave Doré, francouzský malíř a grafik 19. století, dosáhl nejvýraznějšího úspěchu právě ilustracemi k Bibli. Toto dílo se stalo inspirací jednomu z nejzajímavějších současných švédských spisovatelů Torgnymu Lindgrenovi (1938).

Dorého bible
179,00

Dorého bible

Gustave Doré, francouzský malíř a grafik 19. století, dosáhl nejvýraznějšího úspěchu právě ilustracemi k Bibli. Toto dílo se stalo jakýmsi odrazovým můstkem, nebo lépe inspirací jednomu z nejzajímavějších současných švédských spisovatelů Torgnymu Lindgrenovi (1938), který na jejím základě sestrojil opulentní románovou alegorii, na jedné straně…

Klingsor - Torgny Lindgren
224,00

Klingsor - Torgny Lindgren

V románu o fiktivním malíři Klingsorovi si autor tak trochu dělá legraci sám ze sebe i ze spisovatelů a umelců vůbec. Pomocí pečlivě dávkovaného humoru, ironie a sebeironie se mu daří nevážným způsobem nastolovat smrtelně vážná témata.

Lindgren Torgny: Klingsor
201,00

Lindgren Torgny: Klingsor

Jiskřivý román o fiktivním västerbottenském malíři Malíř Klingsor trochu připomíná Járu Cimrmana, ačkoliv se na rozdíl od něj věnuje pouze jednomu uměleckému oboru. Jeho život je ovšem stejně podivuhodný.

Chvála pravdy - Torgny Lindgren
205,00

Chvála pravdy - Torgny Lindgren

Román uznávaného švédského spisovatele Torgny Lindgrena (1938–2017) z roku 1991 klade otázku, kde leží hranice mezi skutečností a fikcí, co je pravda a co je lež, a zdali je falsifikát opravdu jen podvodnou nápodobou skutečnosti...

Souchotě a jiná slova - Torgny Lindgren
215,00

Souchotě a jiná slova - Torgny Lindgren

Nezaměnitelné vypravěčské umění Torgny Lindgrena a exotický severský kolorit jeho silných příběhů už český čtenář dobře zná. Povídkový výbor Souchotě a jiná slova představuje žijícího švédského klasika také coby fantastického fabulátora.

Lindgren Jimmy, Lindmark Peter,: Zrádce
294,00

Lindgren Jimmy, Lindmark Peter,: Zrádce

Nicholas Warg je unikát nezapadající do žádné škatulky. Po nespravedlivém obvinění z braní úplatků opouští řady elitní švédské policejní jednotky a nechá se najmout jako žoldák Blackwateru.

PLAMEŇÁČEK DR(R)ÁČEK DOBRÉHO VÍNA
1 499,00

PLAMEŇÁČEK DR(R)ÁČEK DOBRÉHO VÍNA

Když není láhev vína kam odložit, je to smutné. A jestě smutnější je pohled na hromadu lahví jen tak na stole či v policích. Ovšem krásná dekorace může pokoj který výpadá jako domov "alkoholiků" přeměnit na nádherné místo plné překrásných dekorací. A kdo že to drží tu flašku vína? Vy ne, přeci růžový plameňák :-) Specifikace:Materiál: kovBarva:…